“Utrzymywanie sprawności fizycznej metodą Pilatesa równomiernie rozwija ciało, koryguje postawę, przywraca witalność, ożywia umysł oraz wzmacnia ducha.”

Joseph Pilates

Studio Klasyczny Pilates powstało, aby kontynuować oryginalną metodę i filozofię Josepha Pilatesa. Chcemy umożliwić społeczeństwu zrozumienie i pokochanie tego unikalnego systemu ćwiczeń, który z powodzeniem sprawdza się na świecie od ponad 80 lat.

Zajęcia i programy odzwierciedlają intencję oryginalnego studia Joe i Clary Pilates, prowadzonego w Nowym Jorku. Nasze studio jest w pełni wyposażone w oryginalny sprzęt firmy GRATZ, osobiście zaprojektowany przez Joe.

Założeniem studia Klasyczny Pilates jest także zbudowanie miejsca gdzie w ramach rocznego programu kształcić będą się przyszli nauczyciele, a podczas warsztatów i obozów swoją wiedzę pogłębiać będą obecni trenerzy. Chcemy propagować klasyczny nurt pilates w Polsce i Europie.

Dyrektorem merytorycznym i master nauczycielem studia jest Jacqueline Martin, która jako pierwsza Kanadyjka ukończyła program nauczycielski THE WORK w Vintage Pilates w Kalifornii u boku Jay Grimes’a, który zaczynał swoje nauki u Josepha i Clary Pilates w 1960r.

W ostatnich latach termin „pilates” był nadmiernie używany w klubach sportowych lub centrach odnowy biologicznej, co doprowadziło do zamieszania związanego z prawdziwą definicją metody Pilatesa. Nie wszystkie typy Pilates są identyczne. Niektórzy zachowują oryginalne nauki Josepha Pilatesa, podczas gdy inni dostosowują metodę do własnych potrzeb.

KONTAKT

Klasyczny Pilates
ul. Niecała 3/12
20-080 Lublin
tel. 537-169-194
e-mail: klasyczny@pilateslublin.pl
NIP: 9462515714
numer konta: 10 1140 2004 0000 3502 7876 7850

GODZINY OTWARCIA

Pon. - Pt. 8 - 20
Sobota 9 - 15
Niedziela Nieczynne

PARKING

W Śródmieściu obowiązuje strefa płatnego parkowania: Pon. - Pt. w godz. 8.00 - 17.00. Z lewej strony kamienicy znajduje się również płatny prywatny parking.

LOKALIZACJA

Klasyczny Pilates